LesnyParkUstron-40

Oto pierwszy z naszych krajowych Parków, który odwiedziliśmy, zwiedziliśmy i chcielibyśmy państwu polecić. Park Leśnych Niespodzianek w Ustroniu. Dobre, bo polskie oczywiście. Cały Śląsk generalnie obsypany jest wręcz podobnymi parkami krajobrazowymi, parkami zabaw itp. Od tego uznaliśmy, że wraz z początkiem wiosny, warto rozpocząć wizyty odpoczynkowo-zwiadowczo-promujące :)


Na początek dotarliśmy pod Sokolarnię, gdzie organizowane są dla gości pokazy tamtejszych ptaków drapieżnych typu Orły, Jastrzębie oraz Sokoły. Wszystkim zostały nadane pieszczotliwe imiona. A po występie, można nawet sobie zrobić z nimi zdjęcia.

Po przejściu kolejnych metrów dotarliśmy pod Sowiarnię. Praktycznie każdą ścieżkę przemierza się w otoczeniu wielu różnorodnych gatunków zwierząt. Można dotknąć i pogłaskać. Po obejrzeniu interesującego pokazu lotów sów oraz wysłuchaniu kilku ciekawostek na ich temat, zajrzeliśmy do muzeum czyli Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej, pełnego ekspozycji i trofeów zwierzęcych. Jedynie tu nie mamy do czynienia z żywą naturą.

Następnie przeszliśmy się Aleją Bajkową, przypominając sobie większość kultowych znanych bajek. Raczej z naszych młodszych lat. Super sprawa :)

W Parku znalazło się miejsce na spory plac zabaw dla dzieci.
W przerwie warto zahaczyć o Bar Leśny. Wszystko na miejscu.

Na koniec zainwestowaliśmy w pamiątki oraz lody :)

My zrobiliśmy sobie wypad rodzinny. Dodatkowo Park oferuje specjalne oferty np. dla wycieczek szkolnych, co może się okazać bardzo pouczającą przygodą dla młodych ludzi.

Przepiękne zapierające dech podgórskie tereny uzdrowiskowej miejscowości Ustroń – są jedynie dodatkowym atutem!

Dosłownie kilka metrów dalej znajduje się miejscowość Wisła, w której również warto choćby się przespacerować, czy zanurzyć stopy w rzece, po takich górskich przechadzkach! :)

Strona Parku: www.lesnypark.pl
Foto: www.mptr-photography.de