Czytając takie wiadomości uśmiechamy się sami do siebie.
Wyobrażacie sobie, że Polska mogłaby być w posiadaniu własnej wyspy ??
I to jeszcze w Środkowej Ameryce na Atlantyku.
Przez najbliższe setki lat świetlnych nic z tego – ale kto komu broni marzyć ? ;)


Jak mówi źródłowy artykuł – pod Polskę miałaby podlegać wyspa Tobago, stanowiąca część wyspiarskiego państwa Trynidad i Tobago na Małych Antylach. Więcej informacji o wyspie możecie znaleźć na www.tobago.pl (domena oddana została na sprzedaż, więc może ktoś przedsiębiorczy zechce ją przejąć i założyć lukratywny biznes turystyczny dla Polaków na tej atlantyckiej wyspie. Reklamę u nas już ma! ;).

Odkryte w 1498 przez Krzysztofa Kolumba Tobago liczy około 56 000 mieszkańców (dane z roku 2002) i trudni się głównie obsługą turystyki.

Leo Beenhakker, który 2004 do 2006 roku prowadził drużynę narodową Trynidadu i Tobago, i którą jako pierwszy szkoleniowiec w historii doprowadził do finałów mistrzostw świata jest ubóstwiany przez tamtejszych mieszkańców! Dzięki temu, iż był on również selekcjonerem Polskiej reprezentacji, którą w podobny sposób doprowadził za czasów swojej kadencji do finałów Europy, jesteśmy krajem znanym i popularnym na Tobago. Ponoć zagłębiając się w daleką historię wyspy, można doszukać się polskich praw do niej. Dzięki Beenhakkerowi byłaby możliwość dogadania się z tamtejszym rządem.

Jednak czasy Leo Beenhakkera w Polsce minęły więc i szansę na własną Polską wyspę zniknęły..

Ale co tam, nie wszystko stracone – hiszpańska Majorka również nie jest w posiadaniu rządu Niemieckiego, a „należy” już teoretycznie do Niemiec. Obywatele Republiki Federalnej tak chętnie i często jeżdżą wypoczywać na tę wyspę, że stopień oblężenia niemieckiego doprowadza do uznawania języka niemieckiego za oficjalny. W Niemczech hiszpańska wyspa określana jest mianem ich 17-stego landu!

Zarządcy wyspy na Małych Antylach, mimo wszystko kuszą dziesiątkami kilometrów czystych plaż i zachęcają do odwiedzin. Wypoczynek, wczasy, urlop ? nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy rozpoczęli kolonizować tereny Tobago ;)

Stary artykuł, ale odprężający – warto przeczytać ;)

Więcej: humbug.pl